Lifestyle,  Pielęgnacja

Urządzenie do domowej depilacji laserowej Philips Lumea Bri956

Philips Lumea Bri 956

Dzisiaj opowiem Wam o moim kosmetycznym gadżecie, na który nie żałuję ani jednej wydanej złotówki. Mowa o urządzeniu do domowej depilacji laserowej Philips Lumea Bri956. Dowiecie się jak działa urządzenie, jakie widzę efekty i opowiem o aplikacji, która ułatwia pilnowanie harmonogramu zabiegów.

Nie lubię owłosienia i odkąd pojawiły się pierwsze włosy na moim ciele w okresie dojrzewania to przysięgłam sobie, że kiedyś wydepiluję całe ciało. Na stałe. Moje włosy są ciemne, po depilacji maszynką szybko odrastały, a mi nie chciało się co drugi dzień golić nóg, pach i bikini.

Kilka lat temu zaczęłam interesować się depilacją laserową. Wybrałam się nawet na zabiegi do gabinetu, ale po kilku wizytach zrezygnowałam. Zabiegi wychodziły dosyć drogo, mi było szkoda czasu na jeżdżenie do gabinetu i odpuściłam temat.

Mniej więcej rok temu zaczęłam myśleć o depilatorze laserowym do użytku domowego. Zrobiłam rozeznanie i wybór padł na Philips Lumea Bri 956. Na zakup skusiłam się po pozytywnej opinii mojej przyjaciółki, która z tego sprzętu jest bardzo zadowolona!

Philips Lumea wykorzystuje technologię IPL (technologia intensywnego światła impulsowego), która polega na tym, że impulsy światła są emitowane na skórę i absorbowane przez cebulki włosów.

Do mojego depilatora laserowego dołączona jest ładowarka, kosmetyczka do przechowywania sprzętu i cztery końcówki- jedna do depilacji pach, druga do depilacji okolic bikini, jedna do depilacji twarzy i ogólna do obszarów takich jak nogi, ręce czy brzuch. Każda końcówka ma oznaczenie, do jakiej części ciała jest przeznaczona.

Philips Lumea Końcówki

Przed przystąpieniem do wykonywania zabiegów warto pobrać na telefon aplikację dedykowaną laserowi Philips Lumea- Lumea IPL. W aplikacji zaznaczamy wykonane zabiegi, dostajemy przypomnienie o kolejnym zabiegu, co pomaga zachować regularność i osiągnąć wymarzone efekty. Dodatkowo w aplikacji znajdziecie wskazówki, jak używać depilatora laserowego Lumea, porady dotyczące unikania odrastania niechcianych włosów, jaka jest skuteczność depilacji w zależności od rodzajów włosów i wskazówki, które warto znać przed zabraniem się za depilację.

Aplikacja Lumea

Kiedy zaczynamy pracę z depilatorem, cztery pierwsze zabiegi odbywają się co 2 tygodnie na wybranym obszarze ciała, a później powtarzane są co miesiąc. Przed rozpoczęciem depilacji należy usunąć owłosienie za pomocą maszynki do golenia lub wosku. Jeśli decydujesz się na wosk, lepiej odczekać 24 godziny i po tym czasie przystąpić do depilacji, aby uniknąć podrażnień.

W aplikacji wybieramy obszar, który chcemy depilować, nakładamy odpowiednią końcówkę i działamy 😉 Lampa emitująca światło ma rozmiar ok. 4cmx2cm. Do wyboru mamy moc światła od 1 do 5, gdzie 1 to najsłabsza, a 5 to najmocniejsza moc. Zanim przystąpimy do depilacji, sprawdzamy na skórze za pomocą przycisku z lupką, który poziom intensywności światła jest dedykowany dla nas. W moim przypadku jest to zwykle 4 lub 5, ale jeśli poczuję, że 5 jest za mocne i depilacja nie jest dla mnie komfortowa, mogę w każdej chwili zmniejszyć intensywność. Podczas depilacji ważnym jest, aby urządzenie trzymać do skóry pod kątem 90 stopni i starać się nie pominąć żadnego obszaru.

Jak długo trwa depilacja?

Na początku, kiedy rozpoczynamy pracę z depilatorem laserowym i nie jesteśmy wprawione, zabieg może trwać dłużej. Mój pierwszy zabieg na nogi trwał ok. 15 minut! Trzeba ustawić laser pod dobrym kątem, zaznajomić się ze sprzętem. Jednak z każdym zabiegiem jest coraz lepiej i teraz depilacja nóg trwa u mnie ok. 8 minut.

Efekty

Pierwsze efekty depilacji zauważyłam u siebie po ok. sześciu miesiącach używania lasera. Włosów pojawia się mniej, a ja coraz rzadziej sięgam po maszynkę do golenia. I teraz jeszcze jedna ważna rzecz, o której warto wiedzieć. Depilator pomaga nam pozbyć się niechcianego owłosienia i skóra jest gładka na dłużej, ale maszynkę i tak warto mieć w zapasie. Po pierwsze- przed każdą depilacją należy ogolić nogi właśnie maszynką (lub woskiem), a po drugie i tak mogą pojawiać się pojedyncze włoski, których będziesz chciała się pozbyć.

Ja sprzętu używam lekko ponad rok, mam za sobą kilkanaście zabiegów, a na nogach, rękach i w okolicy bikini włosów prawie nie ma. Pojawiają się tylko w niektórych miejscach- możliwe, że po prostu pominęłam ten obszar wykonując depilację. W moim przypadku newralgicznym punktem są pachy- tutaj nadal walczę, ponieważ pojedyncze włoski ciągle jeszcze odrastają, ale jestem cierpliwa i dalej wykonuję zabiegi.

Czy ja jestem zadowolona ze sprzętu? BARDZO! Jestem posiadaczką ciemnych włosów, których od zawsze chciałam się pozbyć na dłużej i wreszcie się udało. Niestety cieżko mi powiedzieć, czy laser zda egzamin w przypadku jasnych włosów.

To, o czym należy pamiętać przy zakupie lasera Lumea to regularność i pamiętanie o zabiegach. Mnie ratuje aplikacja, którą polecam od razu pobrać na telefon i pilnować harmonogramu. Systematyczna praca da naprawdę zadowalające efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *